Перейти до вмісту
НЕ ДАЙТЕ ВІРУСУ ПАНУВАТИ У ВАШІЙ ОСЕЛІ! НАВЧІТЬСЯ ПРАВИЛЬНО ДЕЗІНФІКУВАТИ КВАРТИРУ

Навчіться правильно дезінфікувати квартиру

Не дайте вірусу панувати у вашій оселі! Навчіться правильно дезінфікувати квартиру

Чим дезінфікувати квартиру і як правильно проводити противірусну обробку, щоб пережити зиму без застуди та грипу

РОДИНА

Віруси завдають шкоди нашому здоров'ю, не в останню чергу тому, що вони можуть бути стійкими до антибіотиків. Захистіть себе і свою сім'ю, дотримуючись цих порад по дезінфекції, що допоможуть уникнути неприємних наслідків для здоров'я, викликаних вірусами і бактеріями.

У період активності вірусів варто приділяти особливу увагу чистоті в приміщеннях, особливо якщо в сім'ї є діти. Крім звичайного прибирання необхідно також знати, чим дезінфікувати квартиру. Ми рекомендуємо використовувати спеціалізовані миючі та дезінфікуючі засоби, які допоможуть очистити ваш будинок від хвороботворних мікробів. Завжди тестируйте нові засоби перед використанням і уважно читайте інструкції.

Підтримуйте чистоту в квартирі постійно, а також, особливо в зимовий час, регулярно проводьте противірусну обробку квартири - не рідше, ніж раз на три місяці, з використанням дезінфікуючих засобів.

Як продезінфікувати квартиру від вірусів

Кращий засіб для дезінфекції оселі - це провітрювання, в поєднанні з вологим прибиранням. Пил, що накопичується на поверхнях - відмінний плацдарм для розвитку шкідливих для здоров'я мікроорганізмів, термін життя вірусів в ній може тривати до 5 тижнів. Тому запасаємося вологою ганчіркою і дезінфікуючими засобами для прибирання будинку, і ретельно обробляємо приміщення.

 • В першу чергу, пам'ятаєте про заходи безпеки - під час роботи з миючими та дезінфікуючими засобами, обов'язково потрібно використовувати гумові рукавички, а також варто використовувати респіратор і захисні окуляри.

 • У приміщенні, де проводиться дезінфекційне прибирання, не повинні знаходитися маленькі діти і домашні тварини.

 • Обробки стін, підлоги і горизонтальних поверхонь недостатньо. Необхідно також продезінфікувати штори, м'які меблі і м'які іграшки, на яких теж в великих кількостях накопичується пил.

 • Краще запобігти появі вірусного захворювання, ніж лікувати його. Тому дезінфекцію квартири варто проводити кожен квартал, і ще частіше в зимовий час, коли активність вірусів підвищується.

 • Свіже повітря в квартирі перешкоджає поширенню мікробів, тому провітрювання повинно стати щоденним ритуалом.

Також можна використовувати зволожувач повітря, ефірні масла з антисептичними властивостями (евкаліптове, хвойне, лимонне, яливцеве ​​або масло чайного дерева), або ж бактерицидний рециркулятор, що обробляє повітря ультрафіолетовими променями. 

Приступаємо до дезінфекційної обробки

Дезінфекція проводиться так само, як і генеральне прибирання. Потрібно вибрати відповідні дезінфікуючі засоби для прибирання будинку, подбати про способи особистого захисту і планомірно обробити приміщення. 

Приблизний план робіт такий:

 1. Зніміть штори і покривала, а також зберіть м'які іграшки - їх потрібно випрати в теплій воді з порошком

 2. Використовуйте засоби для очищення у формі спрея – це дуже зручно. Обробіть ними горизонтальні поверхні і стіни, і протріть за допомогою м'якої ганчірки. Приділяйте увагу кутам. Потім промийте оброблені поверхні водою і витріть насухо.

 3. Для обробки дрібних предметів, також краще використовувати аерозоль.

 4. Помийте підлогу за допомогою спеціалізованого засобу для підлог з дезинфікуючим ефектом.

 5. Особливу увагу варто приділити ванній кімнаті - вологе середовище вкрай сприятливе для розмноження мікробів. Обробіть ванну, раковину і унітаз, а також стіни і підлогу хлоровмісним засобом типу Domestos. Ви можете також помити розчином Domestos підлогу.

 6. На завершення, добре провітріть квартиру після прибирання.

 7. Варто приділити особливу увагу речам, якими ви користуєтеся найчастіше – такими як дверні ручки, посуд, клавіатура і мишка комп'ютера, телефони та планшети. Якщо у кого-небудь з членів сім'ї присутні алергічні реакції на хімічні засоби, можна використовувати натуральні альтернативи - перекис водню, розчин оцту або кухонної солі.

Регулярне прибирання та дезінфекція квартири, в поєднанні з правильним харчуванням і підтриманням здорового мікроклімату в приміщенні допоможуть пережити період вірусної активності і не захворіти в самий невідповідний момент. Добре очищають повітря кімнатні рослини - наприклад цитрусові або герань. Не забувайте про зволоження повітря, і підтримку оптимальної температури в оселі. При температурі вище 22 градусів віруси розмножуються набагато активніше, тому не перегрівайте приміщення і частіше відкривайте вікна. І тоді застуда і грип обійдуть ваш будинок стороною.