Всередині будинку
У світі постійно спалахують епідемії, основним джерелом яких є віруси. При цьому найбільш поширеними серед них залишаються збудники ГРВІ та грипу. Поза людським організмом мікроорганізми не живуть довго, але при створенні сприятливих умов при кімнатній температурі на поверхні меблів, стінах, предметах інтер'єру віруси здатні зберігати свою активність до декількох діб. Здоровій людині досить доторкнутися до зараженого предмету, щоб перенести вірус у свій організм і запустити захворювання.
Останнім часом значно ускладнилася ситуація з новим короновірусом (2019-nCoV), вперше виявленим у Китаї. Поступове збільшення кількості заражених в КНР і випадки захворювання по всьому світу викликають серйозні побоювання ВООЗ. Даний вірус провокує швидкий розвиток пневмонії з можливим летальним результатом і вимагає термінового амбулаторного лікування цілим комплексом препаратів. З огляду на ймовірність поширення інфекції, слід приділити велику увагу профілактиці – засобам особистої гігієни, прибиранню будинку і тощо.
Методи профілактики досить прості: частіше мити руки, зволожувати слизові, які служать природним захисним бар'єром організму, і правильно проводити вологе прибирання приміщення. Саме щоденне вологе прибирання допоможе виключити більшість можливих контактів з вірусами. Як правильно проводити вологе прибирання - розбираємося разом з експертами нижче.
Основні правила вологого прибирання
Вологе прибирання зменшує кількість пилу не тільки на твердих поверхнях, але і в повітрі. А боротьба з пилом в свою чергу знижує число місць, де можут ь знаходитися віруси і бактерії. Від того, як проводиться вологе прибирання, залежить здоров'я усіх членів сім'ї.
Професіонали радять дотримуватися кількох простих правил.
З особливою ретельністю варто мити предмети, якими ми користуємося щодня. Вимикачі, дверні ручки, водопровідні крани, пульт від телевізора, мишку і клавіатуру, гаджети - з цими предметами контактують, як правило, усі члени сім'ї, тому ризик передати вірус через них особливо великий.
Використовуйте дезінфікуючі засоби, які нейтралізують віруси, під час прибирання. Після дезінфекції обов'язково промийте оброблені поверхні чистою водою і витріть насухо, щоб виключити можливість потрапляння залишків засобу в організм людини або домашніх тварин. При виборі засобу перевагу варто віддавати універсальному складу або підбирати засіб відповідно до виду поверхні, що очищується. Особливо ретельно дезінфекцію слід проводити в період епідемії, коли хтось із членів сім'ї захворів або у нього виникла алергія. Експерти радять користуватися засобами Domestos, які довели свою ефективність проти всіх відомих бактерій і вірусів.
Сухе тепле повітря, яке утворюється в наших квартирах в холодну пору року, є сприятливим середовищем для збереження вірусами життєздатності. Приділіть увагу зволоженню повітря і провітрювання приміщення, тоді у мікроорганізмів не залишиться шансів на поширення ..
Як часто потрібно проводити вологе прибирання?
Робочий графік і темп життя сучасної людини не завжди дозволяють часто проводити вологе прибирання - в кінці дня сил на наведення чистоти просто не вистачає. Тим часом частота проведення вологого прибирання в квартирі залежить від безлічі факторів - її розмірів, кількості мешканців, наявності дітей і домашніх улюбленців, пори року. Занадто часте прибирання може негативно позначатися на стані меблів, шпалер і килимів.
Для підтримки чистоти необхідно проводити вологе прибирання кімнат один раз в декілька днів - витирати пил з горизонтальних поверхонь, мити підлогу в прохідних зонах - коридорі, кухні, санвузлі. Якщо в квартирі проживають діти і домашні тварини, то без щоденного прибирання не обійтися:
Імунітет у дитини ще знаходиться на етапі становлення, тому дитячий організм може гостріше, ніж дорослий, реагувати на присутність вірусів і бактерій в приміщенні.
Домашні улюбленці є постійним джерелом шерсті, яка в свою чергу може стати місцем накопичування мікроорганізмів. Без проведення регулярного прибирання місць, що можуть стати джерелом захворювань в квартирі, ризик зараження зростає.
Уважніше до наведення чистоти слід ставитися в теплу пору року - пил, пилок рослин, частинки вихлопних газів швидко накопичуються на предметах інтер'єру і стають сприятливим середовищем для розмноження вірусів і бактерій.
Щотижневе вологе прибирання повинне проводитися з видаленням пилу, миттям підлог і сантехніки. З періодичністю в 2-3 тижні до списку прибирання необхідно додавати люстри, радіатори опалення, дверні отвори і шафи в передпокої.
Генеральне прибирання необхідно проводити раз в 2-3 місяці, відсуваючи меблі для видалення пилу в недоступних місцях. У генеральне прибирання включається миття вікон та прання штор, на яких накопичується велика кількість пилу, а, значить, і вірусів.
У якому порядку проводити прибирання?
Кількі сть вірусів і бактерій, які містяться в приміщенні, при прибиранні знижується в рази, але нерідко найголовніші місця скупчення мікроорганізмів обходяться стороною, тому при видаленні пилу варто дотримуватися певного порядку:
Вологому прибиранню повинне передувати сухе - приберіть все сміття і витріть пил сухою тканиною з усіх поверхонь, де вона зібралася, пропилесосьте підлогу, килими та м'які меблі.
Протирати предмети інтер'єру слід зверху вниз - спочатку пил видаляється вологою тканиною з люстр, полиць, шаф, картин. Після цього витирають середній рівень приміщення - столи, двері, вимикачі, підвіконня. Дзеркальні і скляні поверхні залиште на самий кінець прибирання - пил осідає на них швидше за все. Ми рекомендуємо проводити вологе прибирання зі спеціальними засобами для миття підлоги, які відмінно очищають поверхні від пилу, бруду та алергенів і володіють дезинфікуючими властивостями.
При необхідності м'які меблі можна обробити спеціальними засобами, що очищують, а корпусні меблі поліролью, яка містить антистатик і запобігає швидкому осіданню пилу на поверхні.
Кухня, санвузол і ванна кімната прибираються з використанням миючих засобів, призначених для видалення специфічних забруднень в цих приміщеннях.
Завершує вологе прибирання миття підлоги в напрямку від найвіддаленіших куточків до виходу. Коридори і передпокій слід мити в останню чергу, тому що в них міститься найбільша кількість бруду і пилу.
Для того щоб дотримуватися вірного порядку складіть план прибирання і дотримуйтесь його - прибирання буде виконане швидко, а у вірусів не залишиться шансів на поширення.