Перейти до вмісту
 1. Головна/
 2. Здоров'я та гігєна/
 3. Хвороба «рука-нога-рот»
Постріл червоного мікробу на чорному фоні

Хвороба «рука-нога-рот»

Хвороба hfmd (“рука-нога-рот”) у дорослих та дітей: міфи та незаперечні факти

Існує багато неправильних уявлень навколо хвороби HFMD –  Hand, foot, and mouth disease («хвороба рука-нога-рот»). Дехто вважає, що це тільки захворювання шкіри або захворювання порожнини рота, але ми Вам розповімо факти та міфи про цю хворобу.

У цій статті ми дамо відповідь на найбільш поширені запитання, зокрема, «чи можуть дорослі заразитися хворобою HFMD?» і «що викликає захворювання HFMD?». Ви дізнаєтесь, як виявляти симптоми, як запобігти зараженню і як Domestos допоможе Вам викорінити вірус у Вашій оселі.

ЩО ТАКЕ HFMD?

HFMD (хвороба «рука-нога-рот») – це вірусна інфекція, яку плутають з простими хворобами шкіри рук або ніг, вона викликає плями на руках і ногах, а також виразки у роті. Оскільки це викликано багатьма різними вірусами, цією хворобою можливо потенційно заразитись більше одного разу. Лікування захворювання відсутнє. Як правило, хвороба проходить сама по собі протягом семи-десяти днів, але вона надзвичайно неприємна і її переважно можна запобігти дотримуючись елементарних правил санітарії та особистої гігієни.

Чи можуть дорослі заразитися хворобою hfmd?

Міф : Тільки діти можуть заразитися хворобою HFMD.

Факт : HFMD поширена у дітей молодшого віку (особливо у віці до десяти років). Симптоми HFMD у дорослих такі ж, як і у дітей. Тим не менш, хвороба «рука-нога-рот» у дорослих може бути більш серйозна.

Які симптоми хвороби hfmd?

Міф : симптоми HFMD з'являються тільки у вигляді захворювання шкіри рук, ніг і рота.

Факт : симптоми HFMD у дорослих і дітей зазвичай включають наступні перші ознаки:

 • Висока температура (вище 38 °C)

 • Біль у горлі

 • Кашель

 • Втрата апетиту

 • Біль у животі

Ці симптоми зазвичай розвиваються через три-п'ять днів після впливу інфекції. Через кілька днів з'являються наступні симптоми захворювання HFMD

 • Виразки ротової порожнини – червоні плями перетворюються на більші жовто-сірі виразки

 • Плями і пухирі – збільшені червоні плями на пальцях, руках і ступнях розвиваються в маленькі пухирі з сірими центрами.

ЩО ВИКЛИКАЄ HFMD?

Міф : хвороба HFMD обумовлена контактами з інфікованими сільськогосподарськими тваринами, в яких є хвороби шкіри.

Факт: Існує хвороба HFMD, яка вражає сільськогосподарських тварин, але це не має нічого спільного з HFMD у дорослих і дітей.

HFMD – це інфекція, яка поширюється від людини до людини. Передача інфекції відбувається через чхання, кашель, пухирчасту рідину або фекалії, саме тому дотримання чистоти у туалеті є необхідністю.

Люди з інфекцією можуть заразити інших також за пару днів до появи будь-яких симптомів. Проте, перші п’ять днів після появи симптомів є найбільш небезпечними, оскільки інфекція легше передається.

Як запобігти поширенню hfmd?

Вам потрібно швидко зупинити дію мікробів. Дотримання та використання наступних правил гігієни та санітарних продуктів є життєво необхідним:

 • Чхати та кашляти тільки у серветки, які потрібно викинути якомога швидше після використання.

 • Регулярно та правильно мити руки теплою водою та милом.

 • Не ділитись кружками, столовими приборами, одягом та рушниками.

 • Ретельно чистити туалети з миючими засобами Domestos.

 • Дезінфікувати забруднені поверхні та об'єкти засобом для прибирання на основі хлору

 • Окремо прати забруднений одяг та постільну білизну у пральній машині гарячою водою.

Domestos найкраще захищає Вашу родину від мікробів та хвороб. Засіб для чищення Domestos запобігає поширенню хвороб через туалети –  просто нанесіть товстий шар засобу і спостерігайте за ліквідацією мікробів. Ви можете розраховувати на Domestos, щоб позбутися 99,9% всіх мікробів у Вашому туалеті, зокрема інфекції HFMD.