Skip to content
Сімейна фотографія

Як покращуючи санітарію ми змінюємо світ

Domestos веде війну з поганими санітарними умовами, тому що зараз кожні дві хвилини одна дитина помирає від хвороби, пов'язаної з небезпечною водою і поганою санітарією.[1] Туалет може допомогти змінити це. Ми прагнемо допомогти 25 мільйонам людей мати покращений доступ до туалету до 2020 року і допомогти зберегти і змінити життя людей на краще.

Ми боремося з небезпекою поганої санітарії двома основними шляхами: через наше глобальне партнерство з ЮНІСЕФ та через нашу програму в шкільних закладах «Чистіші туалети – яскравіше майбутнє».

Що таке гігієна та санітарія? Визначення санітарії

Санітарія означає зменшення незахищеності людини перед хворобами шляхом забезпечення чистого середовища для життя, що у багатьох випадках є правильне вилучення стічних вод.[2] Це звучить просто, але кожна третя людина в усьому світі не має доступу до жодної з цих речей.[3]

Гігієна – це наука, що вивчає закономірності впливу на організм людини та на суспільне здоров‘я певних чинників довкілля з метою розробки гігієнічних норм, санітарних правил, запобіжних та оздоровчих заходів.

Що означає санітарія для здоров'я людини?

Читачі British Medical Journal проголосували за те, що санітарія – це найкраще медичне втручання за останні 150 років.[4] Простіше кажучи, отримання санітарного права матиме значний вплив на поліпшення здоров'я людини. Коли людина не хворіє, стає легше отримати освіту, знайти роботу і, в кінцевому підсумку, почати розривати цикл бідності.

Наше партнерство з ЮНІСЕФ: боротьба з поганими санітарними умовами у всьому світі

Domestos і ЮНІСЕФ є доказом того, що разом ми можемо допомогти врятувати і змінити життя. Коли Ви купуєте спеціально позначену пляшку Domestos, Ви не просто купуєте ефективний продукт для Вашої родини, Ви робите внесок у роботу ЮНІСЕФ, щоб допомогти кожній дитині мати чистий та безпечний туалет.

З Вашою підтримкою ми допомогли 10-ти мільйонам людей отримати туалети дотепер і ми допоможемо ще 10-ти мільйонам.

Ініціатива Domestos «Чистіші туалети – яскравіше майбутнє»

Domestos вважає, що чистий, безпечний шкільний туалет є правом, а не привілеєм. Вражаюче, що дві третини шкіл у країнах, що розвиваються, не мають такого основного права.[5]

Коли діти не можуть користуватися туалетами у школі через те, що вони брудні, деякі просто перестають користуватися ними, що призводить до серйозних ризиків для здоров'я – особливо для дівчаток, в яких менструальний цикл. Коли діти користуються таким туалетом, вони можуть бути схильні до потенційно небезпечних для життя захворювань.

В даний час щорічно 272 мільйони шкільних днів пропускаються через хвороби пов'язані з небезпечною водою та антисанітарними умовами.[6] Наша програма «Чистіші туалети – яскравіше майбутнє» вирішує частину цієї величезної проблеми, допомагаючи зробити шкільні туалети більш чистими та безпечнішими у всьому світі.

Програма «Чистіші туалети – яскравіше майбутнє» використовує принципи зміни поведінки і працює разом з прибиральниками, вчителями, директорами та дітьми, щоб вони могли дізнатись про користь, яку приносять здорові гігієнічні звички, санітарні норми і правила та чисті туалети, а також про практичні навички щодо їх збереження та функціонування на тривалий термін.

Ось як ми допомагаємо змінити ситуацію в усьому світі. Нас не зупинити, коли йдеться про війну з поганими санітарними умовами, допомогу людям без туалетів отримати доступ до них і допомогу школам утримувати туалети, щоб діти мали кращі умови в школі та шанс процвітати.

[1] Як наслідок, щороку внаслідок діареї помирають 361 тис. дітей у віці до 5 років. Погана санітарія та забруднена вода також пов'язані з передачею таких захворювань, як холера, дизентерія, гепатит А і черевний тиф.

[2] UNICEF , 2017.

[3] UNICEF , 2017.

[4] 2007 Читачі British Medical Journal обирають санітарію, як кращий медичний прогрес з 1840 , US National Library of Medicine.

[5] 2010 Raising Clean Hands : Передове Навчання, Здоров'я, Участь в школах через WASH, звіт ЮНІСЕФ та партнерів.

[6] 2010 Raising Clean Hands : Передове Навчання, Здоров'я, Участь в школах через WASH, звіт ЮНІСЕФ та партнерів.